איך לבחור כיריים אינדוקציה

איך לבחור כיריים אינדוקציה? סוגי כיריים חשמליות / אינדוקציה / גז – יתרונות וחסרונות – הום דיאלוג

בניתם מטבח חדש בבית, הגעתם לשלב של רכישת מוצרי החשמל ואתם מתלבטים לגבי הכיריים! המפגש הראשון שלכם עם סוגי הכיריים השונים, יכול לגרום לכם לגלות שמדובר בעולם עמוס מושגים, שאף אחד לא באמת מבין את משמעותם – כיריים חשמליות אינדוקציה, גז, קרמיות, זכוכית – אז מה אומר כל אחד, מה זה כיריים אינדוקציה, האם יש דבר כזה גז אינדוקציה ואחת ולתמיד, מה ההבדל בין כיריים חשמליות לאינדוקציה? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן במאמר.

איך לבחור כיריים אינדוקציה – עושים סדר במונחים

לפני שנסביר לכם איך לבחור כיריים אינדוקציה, בואו נעשה סדר במונחים המרכזיים שאתם צריכים להכיר:

  • כיריים גז – הכיריים הקלאסיות והמוכרות הפועלות על להבת גז כמקור החימום לאוכל.
  • כיריים חשמליות – כיריים בעלות משטח זכוכית קרמית, שמתחתה מונחים סלילי חימום. בהפעלת הכיריים, סלילי החימום מתחממים ממש כמו בתנור חימום ויוצרים את מקור החום הנדרש לבישול.
  • כיריים אינדוקציה – כיריים בעלות משטח זכוכית קרמית, שמתחתה מונחים סלילים מגנטיים. כאשר מניחים על גבי המשטח סיר או מחבת המותאמים לבישול אינדוקציה, נסגר מעין מעגל אלקטרומגנטי בין הסליל המגנטי ובין תחתית הסיר, מה שיוצר שדה מגנטי ממוקד, שיוצר את החום הנדרש לבישול

אלו הם למעשה שלושת סוגי הכיריים הקיימים היום, אלא שבחיפוש אחרי כיריים חדשות לבטח נתקלתם במונח כיריים קרמיות, אז מה זה כיריים קרמיות? ובכן, המונח 'קרמיות' מתייחס למשטח הזכוכית שאפשר למצוא בכיריים חשמליות ובכיריים אינדוקציה. המדובר בזכוכית קרמית שעמידה בחום רב מאוד, הרבה מעבר לחום שנוצר בתהליך חימום הכיריים. לאורך השנים, התחבר המונח כיריים קרמיות לכיריים החשמליות, אך בפועל, גם כיריים אינדוקציה הן כיריים קרמיות, שכן גם הן משתמשות בזכוכית קרמית, מה שמייתר את השאלה האם נכון לקנות כיריים קרמיות או אינדוקציה, שכן מדובר באותו הגברת בשינוי אדרת.

חשמליות, אינדוקציה או גז? מה כדאי לקנות?

כיריים גז הן כיריים יעילות מאוד, שכולנו כבר יודעים איך לעבוד איתן ויחד עם זאת, כל מי שכבר עבר עם כיריים חשמליות או אינדוקציה, מבין שרמת השליטה בגובה החום מעט בעייתי ואינו מדויק. באופן כללי, הבישול באמצעות כיריים חשמליות או אינדוקציה נחשב לבישול מדויק יותר ומקצועי יותר ובמקרים רבים גם קל יותר. כיריים חשמליות הן כיריים מקצועיות וקלות לניקוי אך בזבזניות למדי בחשמל וגם בעייתיות בקצב שינויי טמפרטורה תוך כדי בישול (זמן חימום ובעיקר, זמן קירור המשטח בהפחתת טמפרטורה). בהיבט זה, כיריים אינדוקציה מציעות למעשה את חוויית הבישול האולטימטיבית – הן חסכוניות בחשמל, נהנות מקצב חימום גבוה יותר משמעותית הן ביחס לכיריים גז והן ביחס לכיריים חשמליות, הן פועלות אך ורק כאשר מונח סיר על המשטח מה שמגביר את רמת הבטיחות והשליטה בטמפרטורה ובקצב השינויים בה, היא טובה יותר.

איזה כיריים אינדוקציה כדאי לקנות?

ככלל, כיריים אינדוקציה פועלות כולן על בסיס אותה טכנולוגיה ואותה שיטה ולכן הבחירה היא בעיקרה בחירה של איכות ופונקציונליות. ישנם מותגים שמאחוריהם ישנה הבטחה חזקה ומהימנה יותר של איכות ואלו גם יודעים להציע פונקציונליות מגוונת יותר כמו למשל איחוד של משטחי חימום למשטח חימום גדול, התאמת שטח החימום בדיוק לגודל תחתית הסיר, המחבת או הקומקום הספציפי, שליטה אלקטרונית ושליטת מגע ועוד כהנה וכהנה פונקציות הפעלה. איכות כללית, פונקציות תפעול, דירוג חיסכון בחשמל ועזרי בטיחות – אלו הם הפרמטרים המרכזיים שאתם רוצים לבחון בבחירת כיריים אינדוקציה.

חברת 'הום דיאלוג' מציעה מגוון רחב של מוצרי חשמל יוקרתיים לבית, החל מכיריים אינדוקציה ומקררים יוקרתיים למטבח וכלה במערכות אודיו ומכונות קפה בקצה העליון. אצלנו תוכלו למצוא את הדגמים המובילים של כיריים גז וקרמיות ובכלל זה כיריים אינדוקציה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובמחירים אטרקטיביים ביחס למחירי השוק. כמו כן, הצוות המקצועי בהום דיאלוג ישמח לענות על כל שאלה המטרידה אתכם סביב סוגיות של אינדוקציה כיריים מה זה וכמובן איך לבחור כיריים אינדוקציה. לפרטים נוספים והזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 072-3924101 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.