קולטי אדים

קולט אדים אינטגרלי מבית MIELE דגם DA 3660
קולט אדים אינטגרלי מבית MIELE דגם DA 3690
קולט אדים מעלית מבית SIEMENS סימנס דגם LD97DBM60
קולט אדים מעלית מבית MIELE דגם DA 6890
קולט אדים צמוד קיר מבית MIELE דגם DA 6096
קולט אדים אי מבית MIELE דגם DA 7006D
קולט אדים תיקרתי מבית MIELE דגם DA 2620 CLST
קולט אדים תיקרתי מבית MIELE דגם DA 2660 CLST
קולט אדים אי מבית SIEMENS סימנס דגם LF31IVV60
קולט אדים תיקרתי מבית MIELE דגם DA 2690 CLST

קולטי אדים מעוצבים למטבח הפכו בשנים האחרונות לפריט חובה במטבח היוקרתי, וזאת מלבד העובדה שיש להם מטרה חיונית ונחוצה בכל מטבח והם מוצעים במגוון של עיצובים ומשדרגים את עצמם כל פעם מחדש. ניתן למצוא היום מבחר גדול של קולטי אדים מיוחדים כשהבחירה האידיאלית תהייה תלויה בגודל שלו.

קולט אדים הוא למעשה מערכת אוורור ייחודית שמוצבת מעל הכיריים, המזנון או מעל אי במטבח, והמטרה שלה היא לסנן את העשן, האדים והריח שמגיעים מהסירים או מהמחבתות הלוהטות. קליטת האדים תבטיח בעיקר שהמטבח יישאר סטרילי ולא ייהרס מהלחות ומכל מולקולות המזון והשמנים שמתעופפות באוויר, בעיקר כשמדובר במטבח שעשוי עץ. כמו כן, הריחות במטבח, כמו עשן או ריח שרוף, לא יתנדף לכל חלקי הבית ויתנקז היישר לתוך קולט האדים.

סוגים של קולטי אדים

קולטי אדים נחלקים לשני סוגים, כשכל אחד מהם פועל אחרת, יש את הקולט אדים העליון ויש את התחתון. קולט אדים עליון הוא קולט ארובה שמורכב מחלק אחד שמתקינים מעל הכיריים, והחלק השני יותקן כמו ארובה שתלויה מהתקרה או בצמוד לקיר כשהוא פולט החוצה את האוויר. קולט אדים תחתון, שהוא נחשב ליותר זול, פועל על ידי מסנן ומיקומו בתחתית הארון מעל הכיריים כשהחלקים שלו מוסתרים בארון, הוא פועל בעזרת מסנן ועלותו תהייה נמוכה יותר מקולט אדים עליון.

שיטת הסינון

כל קולט אדים פועל בשיטת סינון אחרת והבחירה תעשה בהתאם למבנה של חלל המטבח. יש קולט אדים שמסנן את האוויר על ידי פילטר פחם ומחזיר אותו נקי, לעומתו יש קולט אדים בצורה של ארובה ששואב את האוויר החוצה. בדרך כלל קולטי אדים עם ארובה הם אביזר דומיננטי במטבח ומתאים בעיקר למטבח יוקרתי בעל חלל גדול, בעוד שלמטבחי יוקרה שהחלל שלהם קטן יתאים לרוב קולט אדים תחתון שפועל בשיטת הסינון. נדגיש שקולטי אדים עם מסנן מצריכים בדיקה שיגרתית של איכות מדי תקופה וגם החלפת פילטר.

בחרתם מטבח יוקרה? יש לכם חלל גדול? קולטי אדים יוקרתיים מבית הום דיאלוג הם דרך מעולה למנוע שאיפה של אדי בישול וטיגון, והם ייחשבו גם כתוספת דקורטיבית יוקרתית למטבח! צוות המומחים של החברה ישמח להתאים לכם את קולט האדים שיתאים לתנאי המטבח שלכם.